Stovkař

posted in: Blog | 3

Slovo stovkař může znamenat mnohé a každému se vybaví něco jiného. Když pomyslím na slovo stovkař, vybaví se mi člověk mající rád přírodu a mající rád druhé lidi. Stovkař je dříč, jdoucí si za svým cílem pevně a sebevědomě. Stovkař absolvuje téměř výhradně stovkové a vyšší distance, kdy neshledává markantní rozdíl mezi 101 km a 199 kilásky. Pořád je to stovka. Stovkař hledí i v noci kolem sebe. Stovkař pozná důležitost nejlepšího turistického značení na světě. Stovkař velmi rád povídá o svých zážitcích z cest. Stovkař je srdcař. Stovkař je mistr improvizace. Stovkař si libuje v halucinacích. A tak bych mohl pokračovat do nekonečna. Schází mi tu však jedno synonymum, vhodné pro všechny stovkaře mající alespoň část vyjmenovaných vlastností. Jedná se o sousloví. Prvním slovem je Olaf a druhým Čihák. Pevně tedy věřím, že i česká verze encyklopedie Wikipedie zaznamená toto druhé pojmenování pro stovkaře, protože slovo stovkař si to zcela jistě zaslouží.

3 Responses

 1. :).. koukam, ze jdes ve Wittiho stopach.. Stava se z tebe basnik!!
  Abych to trochu odlehcil,, puvodne jsem chtel vzit Nezvalovu basen Manon Lescaut a jeji hlavni motiv trochu modifikovat.. ale .. vis co .. dam sem kousek puvodni verze, zajemci si najdou celou a ona ta modifikace kazdeho napadne po svem..:)
  Koneckoncu.. chtel bych se prihlasit na P100, tak abych Olafa zase tolik nenastval:)..

  Manon je můj osud, Manon je můj osud.
  Manon je všecko, co neznal jsem dosud.
  Manon je první a poslední můj hřích,
  nepoznat Manon, nemiloval bych.
  ….
  [v urcitych pasazich staci nahradit slovo Manon slovem „stovka“, pripadne pozdeji Olaf:).. milovat.. behat.. atd..:)]
  ..
  Pochopitelne souhlasim! 🙂 Ultra zdar! 12:)

  • Carpathian runner

   Ahoj Honzo,

   díky za Tvá slova 🙂 Jestli se stávám básníkem, to nechám na jiných, ale Olaf si zaslouží tu největší poklonu před tím co dělá a hlavně jak to dělá. Což je myslím pro dnešní dobu neuchopitelné. Čest všem, co dělají něco pro druhé a snaží se dostat ze sebe maximum!

   Ať se daří!

 2. Urcite.. Ted bez legracek.. Turisticke akce, pochody — jsou u nas hodne propracovane, turisticke trasy mame asi nejhustsi a nejlepe znacene siroko daleko.. Fenomen Olafa a jeho party:) je obdivuhodny a urcite zaslousi podekovani od vsech..
  V takove chvili se mi vybavuji pocty, ktere jsem se musel pilne ucit na vojenske priprave.. Sem by se hodilo vyfotografovani pred rozvinutou bojovou zastavou (bezeckeho pluku)..:)
  Mej se fajn, at nam to beha! Nekdy na videnou! 12:)

Leave a Reply