13. Fazolové brownies

posted in: Projekt 52 | 0

Nic, prostě nic nezbylo! Vše bylo tak rychlé a nečekané, že se mi nepodařil ani snímek toho, jak to bylo dobré. Fazole mohu na všechny různé způsoby, ale tento je obzvláště chutný a řekl bych i pro sportovce vynikajícím zákuskem.

Najdi si doma sáček červených fazolí a dej je přes noc namočit. I tak je ale budeš vařit ukrutně dlouho, pokud nemáš Papinův hrnec. S papiňákem se dostaneš na hoďku a půl. Mezitím si můžeš třeba zaběhat. Času budeš mít habaděj. Jestli se ti ale nechce patlat s vařením fazolí, kup si v obchodě nějaké v plechovce. Každý podle svého gusta.

Když budou fazole hotovy, prožeň je pořádným mixérem. Na půl kilový sáček ti tyčkáč opravdu stačit nebude. K rozmixovaným fazolím přidej 300 g kakaa, 300 g rozemletých ovesných vloček, trochu soli, kypřící prášek, 250 g medu nebo jiného zázračného sladidla a 120 g olivového oleje. Musím napsat, že by se mi příště líbilo trocha rozinek navrch. Tuhle směs hezky smícháš do kompaktní hmoty, jenž rozprostřeš na plech a pečeš při 170 stupních cécéá 25 minut. Konec pečení poznáš podle zasunuté  a následně vyjmuté špejle.

A pak jen čekáš až to všechno bude mít normální konzumační teplotu a vrhneš se na kakaové potěšení.

Dobrou chuť!

Leave a Reply