11. Tažený závin

posted in: Projekt 52 | 0

Táhni, jednoduše táhni! Udělej těsto a za pomocí zvláštních efektů, podobných těm od profesionálního pizzaře, jej roztáhni na plochu tenkou jako papír. Průsvitu těsta můžeš dosáhnout různými dalšími technikami, jenž si časem osvojíš. Důležitý je výsledek, postup je možná na druhém místě, ale třeba se mýlím.

těstokoule
těstokoule

Suroviny na přípravu těsta neobsahují mnoho položek – 300 g mouky, 120 ml vody, sůl, lžička octa a vajíčko budou zcela postačovat. Jednoduché věci bývají obyčejně dobré, někdy ještě lepší. Do náplně můžeš dát, co se ti zlíbí. Jablka, další ovoce, bůček či půlku prasete. Záleží na tvé šikovnosti, do jaké velikosti jsi schopen(pna) roztáhnout moučnou placku. Dnes si k těstu umel semena máku, na zelené makovice zapomeň. Namletý mák vysypej do hrnce s mlékem v poměru 1:1,5, a cukrem a povař do změknutí. Potom přidej povidla od babičky. Zajistí máku trochu kyselkavé chuti a celou náplň osvěží. Mezitím, co se chladí mák, rubeš na těstu. Točíš jím nad hlavou a modlíš se, aby ti těsto neulpělo na zářivce. Ruce švihají o sto šest. Popsal jsem ti jak to nejspíše dělají jiní. V mých rukách nabývalo těsto svého tvaru pomalu a nebojácně zvětšovalo svou plochu na stole pokrytými, moukou poprskanými, utěrkami. Ach, proč nemáme doma utěrku velikosti jídelního stolu! Šlo to zlehka, i když se mi plát těsta tu a tam protrhl. Trocha trpělivosti vše spravila.

těstoplacka
těstoplacka

Když budeš mít těsto roztáhnuté na potřebnou velikost, potři jeho polovinu rozpuštěným máslem. Poté přelož a znovu zopakuj. A až teď přijde čas na malé finále, chvíle podobná před machballem v tenisu. Ruce a půlky se třepou nedočkavostí a kdesi v hloubi duše si říkáš, že když ti vše vyšlo vstříc až sem, abys to teď a tady neposral. Už jen nakydat mák na těsto, zabalit a přenést na plech. Právě tady se může vše zhatit a tobě zbudou jen oči pro pláč a v ruce zůstane rozpitá lahev whisky. Stačí však zavolat dobrou duši, jenž tě zbaví trápení s přenesením závinu na ten zpropadený plech. Trouba už dávno sepnula svou teplotou sto osmdesát stupňů a ty ještě kvedláš vajíčko v misce k potření.

makovidlo
makovidlo

Uf! Hledíš do trouby jako na nejlepší plazmu historie. Vše ve 3D, resp. 4D, jelikož po pár desítkách minut civění, se z útrob line libá vůně pečeného těsta. Trocha máku vytéká mimo jeho dosah. Kurva, pomyslíš si. Teď už však není nic v tvé moci a slzu zamáčkneš do kouta. Za půl hodiny a kousek je hotovo. Závin chladíš na balkonu a připravuješ odpolední kávu. Strach je ta tam.

křupavá nohavice
křupavá nohavice

I když není vše dokonalé, sedíš v teple pokoje, díváš se ven, jíš a popíjíš, co sis připravil(a) a máš tak trochu radost, že i za těch pár návalů adrenalinu to stálo.

servíring
servíring

Dobrou chuť!

Leave a Reply