1. Crumble

posted in: Projekt 52 | 0

Tak ses teda odhodlal jako na tu výzvu jo?

Jdu do toho, bude to nářez, makačka, ale zase zkusím spousty nového, co jsem třeba nikdy nezkoušel. 52 receptů je pořádná darda.

A co máš pro první týden?

Crumble.

Ty voe, co to je? Zas nějaký anglikanismus.

Trochu máš pravdu. Anglický ovocný dezert na mnoho způsobů.

Jo, ty jako myslíš ten dezert pocházející zpoza kanálu? Tak ten už jsem párkrát jedl a vždy mi moc chutnal. Dáš recept?

Jasně, že dám.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jablek máš určitě ve spíži nebo ve sklepě hromady a když ne, padej do sámošky. Pak budeš ještě potřebovat cukr, máslo, mouku na posýpku, ale tu já dělám z ovesných vloček a taky trochu skořice. Z ingrediencí by to bylo teď na začátku ledna asi tak všechno, ale fantaziím se meze nekladou. No a nachystej si taky něco v čem budeš jablka dusit a v čem zase zapékat.

Jablka jsou bezva v tom, že obsahují hodně pektinu, takže ti po vyndání z trouby a vychladnutí krásně zatuhnout a budou držet alespoň částečně spodní vrstvu. Jednoduše je jen omyj, zbav jadřinců a nahrubo nakrájej. A moc se s tím nemazli.

Poté naházej kusy jablek na pánev, jejíž součástí je i poklice, přilij ždibet vody, pocukruj podle oka a dus to tam do změknutí. Ne ať z toho uděláš kejdu, jde nám i o strukturu. To bude nějakou dobu trvat. A mezitím si udělej drobenku a časem se můžeš chystat k rozpálení trouby na 180 stupňů. Ale ne Farenheita, ale vždycky Celsia. To by si dělal věčnost!

Co k té drobence. Do pořádného mixéru a ne nějaké hračky z hobby marketu narveš vločky. Ty mixér rozemele na padrť a k té přidáš cukr a ztuhlé máslo. V rukách pak vybastlíš jakousi žmolenku, kterou se posypou ty rozvařená jablka. Jasné? Jestli ne, jdeme na další krok.

Jablka se dokončují na plotně a trouba už hicuje a začíná řvát že chce něco do tlamy. Musíš máknout. Překlop jablka včetně šťávy do zapékací misky, posyp hrubě hrobenkou a jebni to všechno do trouby na přibližně čtyřicet minut. Uvidíš podle toho, jak moc to bude vonět, jak moc dlouho se ti bude chtít čekat a jak moc je pro tebe podstatný elektroměr.

Připrav si nějakou mřížku jako podnos pro chlazení a po upečení, kdy jablka pod posypkou hrají první housle, buď čekej až cramble zchladne a nebo dávej na talíře hned, ale nespal si čumák.

Co k tomu? Klidně jen tak, ale potuníš to například jemně ušlehanou šlehačkou s krapet mascarpone, citronem a trochou cukru.

Dobrou chuť!

Leave a Reply